Junior Reps Team Announcement: Round 9

It's the final round of the regular season in both the Harold Matthews (under 16's) and SG Ball (under 18's) competitions. 

Round 9 shapes as a massive game for the Harold Matthews side. Currently situated in 9th position, a win over the 16th placed Dragons could potentially see the Green Machine force their way into the top eight, just in time for the semi-finals.

On the other hand, our SG Ball side is coming second on the ladder and if the top of the table Balmain Tigers are to lose their match, and the Raiders are to defeat the sixth place Dragons, the Green Machine would secure the Minor Premiership.

Harold Matthews:

Canberra v St George
Seiffert Oval, Saturday 11 April
12:30pm

Referee: 
Joseph Eid Touch Judges: Oliver Levido & Ben McMurray

RAIDERS: 1 SEBASTIAN KRIS © 2 JOE SEARLE 3 DAINE SPENCER 4 JONATHAN FANGAIUIHA 5 KENDRICK SEIGNARACK 6 JESSE DENT 7 LACHLAN INGRAM 8 JOEL AMBROSE 9 LIAM OAKLEY 10 NITAU JR SOLI 11 TRISTAN AURISCH 12 ALIFELETI NGAHE 13 LEONAITASI TUIONETOA

14 TOM ROBERTSON 15 GIDEON AFEMUI 16 DESTINY KALOLO 17 LAZARUS VAALEPU 18 MICHAEL JOHNSON 19 COREY WILLIAMS 20 DANIEL DESMET 21 KALI TAISENI 22 BAILEY LITSTER 23 KYLE DANILCZAK 24 JOE ROBERTS

COACH: ADAM KYLE

DRAGONS: 1 USAIA LOVODUA 2 SAIRUSI MOCEVAKACA 3 CONNOR SATTLER 4 HUSSEIN AWADA 5 JORDAN NADER 6 ANTHONY ROMANOVSKI 7 ANDREW KAPINGA 8 LACHLAN NAVALE 9 TRISTAN SCOTT 10 ENIASI TOKELAU 11 FELIUAKI PALU 12 HARRIS GEORGOPOULOS 13 MITCHELL CLIFT

14 RYAN ECONOMOU 15 LEWIS HANNAH 16 RAPHAEL IOANE 17 FRANKLIN PELE 18 JACK HERLIHY 22 TE KARI WAAKA 23 PETER POLUTELE 24 JEFFREY ALAM

COACH GRAEME WYNN

SG Ball:

Canberra v St George
Seiffert Oval, Saturday 11 April
2:00pm
Referee: 
Christopher Chalkely Touch Judges: Tyson Flynn & Joshua Barton

RAIDERS: 1 TRE WILLIAMS 2 ANDRE NIKO 3 NICK COTRIC 5 JEDIDIAN SIMBIKEN 6 BAILEY HARTWIG 7 LACHLAN COOPER 8 JAKE HALL 9 JESSE MARTIN 10 TYRONE NATHAN 11 JARRED TUITE 12 WILLIAM SAMUEL 13 KALANI GOING

14 TRAI HENDERSON 15 SIONE AFEMUI 16 RYAN GRIFFIN 17 JAKE FIELD 18 SAM FINNEGAN 19 MATT MURRAY 20 CONNOR BREBNER 21 JAKE NOTARAS 22 RON LEAPAI 24 KODY PARSONS 25 STANLEY TAKULUA

COACH: DEAN SOUTER

DRAGONS: 1 Daniel STOJANOVSKI 2 Jayden EL-JALKH 3 Lachlan HUGHES 4 Jai DOOLAN 5 Dean XENOS 6 Brandon BOUMELHEM 7 Joe LOVODUA 8 Jack HART 9 Reece ROBSON 10 David NAUFAHU 11 Delane CHERRINGTON 12 Stuart MASON 13 Eddie FAALUA

14 Treymaine BROWN 15 Joel HOLDSWORTH 16 Richie ALLAN 17 Isaac PEDRO 18 Ofa TUITUPOU 19 Izaha TE’AMO 20 Zac VELLA 21 Jeffrey TUITAVUKI 22 Elijah SAUTU 23 Elijah HUNT

COACH Brad LIGGIN