The Canberra Region Rugby League season comes to a close this weekend as 34 teams converge onto Seiffert Oval this Saturday and Sunday for the junior grand finals.

With 13 teams represented ranging from Goulburn to South Tuggeranong, over 550 boys and girls will be in action starting at 9am Saturday morning.

The final match of the weekend will take place at 6pm Sunday evening.

Canberra Region Rugby League General Manager, Mark Vergano, said the grand finals were a good opportunity for kids to be rewarded for their efforts throughout the season.

“It’s been a very successful season across the CRRL and it will be fantastic to see young players make their mark this weekend,” Vergano said. “With 17 finals matches taking place this weekend, it’ll be a perfect way to end the season. Good luck to all the sides.”

Full Draw

Grand Finals – Saturday 23 September, Seiffert Oval

Under 10z3        9:00am                Bungendore Orange v Belconnen United Sharks

Under 10z2        10:00am             West Belconnen Blue v Crookwell

Under 10z1        11:00am             Goulburn Blue v South Tuggeranong Red

Under 11z3        12:00pm             Bungendore Orange v Belconnen United White

Under 11z2        1:00pm                Belconnen United Black v Crookwell

Under 11z1        2:00pm                Goulburn Blue v Valley Dragons Red

Under 12z2        3:15pm                West Belconnen Blue v Queanbeyan United Blue

Under 12z1        4:15pm                Tuggeranong Buffaloes v Woden Weston Blues

Under 13z2        5:15pm                Belconnen United Black v Gungahlin Bulls

Grand Finals – Sunday 24 September, Seiffert Oval

Under 13s1        9:00am               Goulburn Blue v Belconnen United White

Under 16z1        10:15am             North Canberra Bears v Queanbeyan United Blue

Under 15z2        11:45am             South Tuggeranong Knights v West Belconnen Blue

Under 14z2        1:00pm               Woden Weston Rams v Yass

Under 14z1        2:15pm               Valley Dragons Red v Goulburn Blue

Under 15z1        3:30pm               Woden Weston Rams v Queanbeyan United Blue

Under 17 Girls   4:45pm                Gungahlin Bulls v Goulburn

Under 16z2        6:00pm                Valley Dragons v West Belconnen