:	Digital Image by Colin Whelan copyright © nrlphotos. 	Boyd Croker, Vaughan and Wighton	Representative Rugby League, City v Country at Wagga Wagga, Sunday April 3rd 2015.

Congratulations to Jack Wighton, Jarrod Croker, Shannon Boyd and Paul Vaughan who have been selected in the Country Origin side, and Aidan Sezer who has been selected for City Origin. The traditional Country v City game will take place at Scully Park Regional Sporting Precinct, Tamworth on Sunday, 8th May.

VB Country Origin side 

1.    Jack Wighton – Orange CYMS / Canberra Raiders

2.    Kane Linnett– Port Kembla Blacks / North Queensland Cowboys

3.    Euan Aitken – Merimbula Pambula Bulldogs / St George Illawarra Dragons

4.    Jarrod Croker – Goulburn Stockmen / Canberra Raiders

5.    Isaah Yeo – St Johns Dubbo / Penrith Panthers

6.    James Maloney – St Edwards Gosford / Cronulla Sharks

7.    Jack Bird – Berkeley Eagles / Cronulla Sharks

8.    Shannon Boyd – Cowra Magpies / Canberra Raiders

9.    Rory Kostjasyn – Berkeley Vale Panthers / North Queensland Cowboys

10.  Jack De Belin – Cootamundra Bulldogs / St George Illawarra Dragons

11. Tyson Frizell – Corrimal Cougars / St George Illawarra Dragons

12. Boyd Cordner – Old Bar Pirates / Sydney Roosters

13. Dale Finucane – Bega Roosters / Melbourne Storm

14. Jordan McLean – Young Cherry Pickers / Melbourne Storm

15. Paul Vaughan – Gungahlin Bulls / Canberra Raiders

16. Tariq Sims – Gerringong Lions / Newcastle Knights

17. Mitch Aubusson – Ballina Seagulls / Sydney Roosters

Coach: Craig Fitzgibbon – Dapto Canaries
 

2016 KARI City Origin side 

1 Clint Gutherson (Parramatta Eels)

2 David Nofoaluma (Wests Tigers)

3 Aaron Gray South (Sydney Rabbitohs)

4 Ryan Matterson (Sydney Roosters)

5 Josh Mansour (Penrith Panthers)

6 Aidan Sezer (Canberra Raiders)

7 Chad Townsend (Cronulla Sharks)

8 Reagan Campbell-Gillard (Penrith Panthers)

9 Nathan Peats (Parramatta Eels)

10 Leilani Latu (Penrith Panthers)

11 Chris Lawrence (Wests Tigers)

12 Bryce Cartwright (Penrith Panthers)

13 Nathan Brown (South Sydney Rabbitohs)

14 Darcy Lussick (Manly Sea Eagles)

15 Tyrone Peachey (Penrith Panthers)

16 Curtis Sironen (Wests Tigers)

17 Kyle Lovett (Wests Tigers)

18 Tom Symonds (Manly Sea Eagles)

Coach: Brad Fittler